web banner 18 5

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 55 245 22 24
F: +421 55 245 22 12
E: info@kosicefest.eu
W: www.kosicefest.eu

 

 

 

Nenechajte si ujsť výnimočné finále festivalu

09092017 06malV najbližších hodinách vyvrcholí už 11. ročník Festivalu divadiel strednej Európy. Tí, ktorí počas predposledného dňa slovenských divadiel prišli do Bábkového divadla, na Malú scénu ŠD Košice či Kulturparku určite neľutovali. O finále sa počas festivalovej nedele postarajú dvaja zaujímaví zahraniční hostia.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.5


Výnimočný zážitok sľubuje záverečné predstavenie festivalu. Vo finále festivalu sa na javisku Historickej budovy ŠD Košice o 19:00 predstaví Teatr im. Wandy Siemaszkowej z poľského Rzeszówa s hrou kanadského autora Wajdi Mouawada Spálenisko (Pogorzelisko). Inscenácia ponúkne zaujímavý pohľad na aktuálne témy utečenectva, ktoré rezonujú v Európe. Diváci sa spolu s hlavnými aktérmi, Jeanne a Simonom, vydajú na cestu, ktorá odhalí príbeh ich matky, hrôzy vojny, silu priateľstva, krutosť pomsty, silu odpustenia a nakoniec ich vlastné korene. „Pretože strom je nielen koruna, ktorá stúpa k jasne modrej oblohe, ale tiež korene zasahujúce hlboko do tmavej zeme,“ hovoria o hlavnej myšlienke tvorcovia predstavenia, ktoré uzavrie tohtoročný divadelný maratón.

Všetci, ktorí si chcú v nedeľu dopriať ešte väčšiu dávku divadelných zážitkov, môžu ešte pred posledným predstavením vidieť aj ďalšiu jedinečnú ukážku v podaní zahraničného hosťa festivalu. O 17:00 sa na javisku Malej scény prvýkrát v histórii košického divadelného festivalu predstaví divadlo z Macedónska. Spracovanie románu Súkromné spovede svetoznámeho Ingmara Bergmana prinesie do Košíc Macedónske národné divadlo zo Skopje v multimediálnej inscenácií, ktorá vznikla v koprodukcii so Skopje Film Studiom.
A tí, ktorí by sa chceli dozvedieť čo to o aktuálnom dianí na slovenskej či poľskej divadelnej scéne, môžu svoje divadelné nedeľné popoludnie odštartovať už o 16:00 v átriu Malej scény ŠD Košice, kde sa na besede s názvom Poľsko - slovenské divadelné konvergencie stretnú poľský teatrológ Tomasz Grabinski, riaditeľ Teatr im. Wandy Siemaszkovej z Rzeszowa Jan Nowara, generálny riaditeľ Štátneho divadla Košice Peter Himič a spisovateľ, teatrológ a dramatik Karol Horák.
Festival divadiel strednej Európy organizuje Občianske združenie Košické divadlo. Z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia a grantová schéma vyhlásená organizáciou K13 – Košické kultúrne centrá.

tulave01 mal
elity01 mal
walbrzych01 mal
studio tanca 01 mal
americky cisar mal
0211crusoe
snehuliak02 mal
studio hrdinu 04 mal
sopron1 00 mal
teror01 mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.