web banner 18 5

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 55 245 22 24
F: +421 55 245 22 12
E: frantisek.tenai@sdke.sk
W: www.kosicefest.eu

SPOLUORGANIZÁTOR:

sdke

 

 

Košice o necelý mesiac ovládne divadlo

08092017 02malNovú divadelnú sezónu otvorí v Košiciach už dvanásty krát Festival divadiel strednej Európy. Tradične v prvú septembrovú stredu začne päťdňový maratón divadelných predstavení a ďalších sprievodných podujatí, ktorý prinesie nielen do divadelných sál v Košiciach výber z repertoáru renomovaných divadiel zo štyroch krajín – Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Festival organizuje Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a Mesto Košice prostredníctvom grantovej schémy organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

 

Čítať ďalej: Košice o necelý mesiac ovládne divadlo

Dvanásty divadelný festival začne 5. septembra

elity01 malKošice budú od stredy 5. septembra do nedele 9. septembra 2018 už dvanástykrát žiť divadlom. Na Festival divadiel strednej Európy zavítajú renomované divadelné súbory zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, ktoré ponúknu výborné divadelné predstavenia pred Historickou budovou Štátneho divadla Košice a v nej, v Kasárňach/Kulturparku, v divadle Thália aj v Bábkovom divadle v Košiciach. Už v prvý deň festivalu sa môžete tešiť na hviezdy Slovenského národného divadla v inscenácii Jiřiho Havelku Elity, ale výborné produkcie ponúka každý festivalový deň. Pozrite si PROGRAM FESTIVALU a naplánujte si päť septembrových dní so stredoeurópskym divadlom. Organizátorom festivalu je Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a Mesto Košice prostredníctvom grantovej schémy organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

Divadelný maratón mal niekoľko vrcholov

08092017 05malDruhú desiatku ročníkov načal počas prvého septembrového týždňa Festival divadiel strednej Európy, ktorý organizuje Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia a grantová schéma organizácie K13 – Košické kultúrne centrá. Trinásť divadelných produkcií rôznych žánrov a viacero sprievodných podujatí opäť prilákalo do festivalových hľadísk stovky divákov.

Čítať ďalej: Divadelný maratón mal niekoľko vrcholov

Bábkový rytier pre deti, vtipná fraška aj súčasná slovenská hra pre dospelých

08092017 04malFestival divadiel strednej Európy sa prehupol do svojej druhej polovice. Aj počas dvoch víkendových dní ponúka zaujímavý program, o ktorý sa v sobotu postarajú tri slovenské divadlá. Zároveň sa festivalové dianie v dvoch prípadoch trochu vzdiali z centra, keď sa k doterajším festivalovým scénam pridajú aj Bábkové divadlo v Košiciach a Kasárne/Kulturpark. Technické príčiny si vynútili aj jednu zmenu programu. Namiesto rozprávky Sloník prispejú košickí bábkoherci do festivalového programu ďalšou peknou rozprávkou zo svojho repertoáru O rytierovi bez koňa.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.4

Čítať ďalej: Bábkový rytier pre deti, vtipná fraška aj súčasná slovenská hra pre dospelých

"Slovenský" Shakespeare a Dvořákova hudba života

07092017 07malPoriadne nabitý bol program druhého dňa 11. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy. Priniesol viacero sprievodných podujatí, zaujímavú inscenáciu slovenských hereckých nádejí z Banskej Bystrice, ale aj dlhotrvajúce standing ovations do posledného miesta zaplnenej Historickej budovy ŠD Košice po Bratoch Karamazovcoch v podaní Činoherného klubu Praha so skvelým Jurajom Kukurom v hlavnej postave. Zaujímavé príležitosti na prežitie predvíkendového popoludnia a večera v spoločnosti divadelného umenia ponúka aj tretí festivalový deň.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.3

Čítať ďalej: "Slovenský" Shakespeare a Dvořákova hudba života

Deň v znamení Juraja Kukuru

06092017 06malDňom v znamení výnimočnej hereckej osobnosti, slovenského herca Juraja Kukuru, bude na 11. ročníku Festivalu divadiel strednej Európy v Košiciach festivalový štvrtok. Už dopoludnia sa s ním tri dámy, výherkyne veľkej festivalovej súťaže, stretnú pri raňajkovom stole. Patriť mu bude aj večer v Historickej budove Štátneho divadla Košice, kde sa predstaví v titulnej postave inscenácie Bratia Karamazovci.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.2

Čítať ďalej: Deň v znamení Juraja Kukuru

S Jurajom Kukurom poraňajkujú tri dámy

mondieuOrganizátori 11. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy už poznajú mená výhercov veľkej festivalovej súťaže. Vo štvrtok 7. septembra o 11:00  sa na exkluzívnych raňajkách s Jurajom Kukurom v kaviarni Mondieu na Malej scéne Štátneho divadla Košice stretnú tri dámy - Mária Sabová, Eva Baranová a Hedda Forbatová. Veríme, že nielen toto stretnutie, ale aj návšteva festivalových predstavení, prinesie našim výherkyniam krásne zážitky. Srdečne blahoželáme! 

Začíname Mastným hrncom košických ochotníkov

actor2 malUž dnes podvečer (v stredu 6. septembra) začne v Košiciach päťdňová nadvláda divadla. Jedenáste pokračovanie Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý organizuje občianske združenie Košické divadlo, symbolicky otvorí o 17:00 v priestore medzi historickou divadelnou budovou a spievajúcou fontánou predstavenie nového košického Divadla Actor pod Vežou, tradičná slovenská veselohra Mastný hrniec od Júliusa Barč- Ivana.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.1

Čítať ďalej: Začíname Mastným hrncom košických ochotníkov

Jedinečná príležitosť vidieť zahraničné produkcie, ktoré sa nevrátia

rzeszow3 malUž len hodiny nás delia od začiatku 11. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý bude od stredy 6. septembra do nedele 10. septembra tradičnou predohrou pred štartom divadelnej sezóny v kamenných divadlách. Bohatý program festivalu sľubuje nevšedné, nielen divadelné zážitky, ktoré do Košíc prinesú divadlá z piatich krajín. Divadelné predstavenia zahraničných hostí festivalu z Česka, Maďarska, Macedónska a Poľska vyvolali pri svojich premiérach veľký ohlas a ocenila ich nielen divadelná kritika, ale aj diváci. Ich uvedenie v Košiciach je jedinečnou príležitosťou vidieť inscenácie, ktoré sa už možno do Košíc nikdy nevrátia.

Čítať ďalej: Jedinečná príležitosť vidieť zahraničné produkcie, ktoré sa nevrátia

Festival okorenia aj sprievodné podujatia

karamazovi4 malOkrem trinástich divadelných a hudobných predstavení hostí zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Česka a Macedónska ponúka program 11. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy aj viac ako zaujímavý sprievodný program. Organizátori päť festivalových dní obohatili o ohňovú šou, výstavu, predstavenie kníh, besedu, tanečný workshop, ale aj exkluzívne raňajky so známym slovenským hercom Jurajom Kukurom.

Čítať ďalej: Festival okorenia aj sprievodné podujatia

tulave01 mal
elity01 mal
walbrzych01 mal
studio tanca 01 mal
americky cisar mal
0211crusoe
snehuliak02 mal
studio hrdinu 04 mal
sopron1 00 mal
teror01 mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.